Przesyłki do Republika Czeska

 1. Długość
 2. Szerokość
 3. Wysokość
kg
cm
×
cm
×
cm
Czechy są krajem znajdującym się w środkowej części kontynentu europejskiego. Czechy dopiero od 1993 roku istnieją w obecnym kształcie, kiedy to doszło do pokojowego rozpadu Czechosłowacji. Obecnie to państwo ze stolicą w Pradze prężnie się rozwija. Czechy są jednym z najbogatszych krajów słowiańskich, na co wpływ miał dość liberalny komunizm, który nie zablokował rozwoju. Państwo to leży na terenach górskich, co pozwoliło na budowę ośrodków turystycznych, do których licznie przybywają miłośnicy sportów narciarskich. Co ciekawe, w Czechach mieszka aż 100 tysięcy Polaków. Czesi słyną ze dobrych piw, które sami chętnie piją. W kraju tym, oprócz piłki nożnej, popularny jest hokej.
Zalety korzystania z usług firmy ParcelABC
Przesyłki do Republika Czeska dostarczane są od drzwi do drzwi
Przesyłki do Republika Czeska dostarczane są od drzwi do drzwi
Do Republika Czeska dostarczamy zarówno małe, jak i duże przesyłki
Do Republika Czeska dostarczamy zarówno małe, jak i duże przesyłki
Rejestracja chcąc nadać przesyłkę do Republika Czeska - nie jest konieczna!
Rejestracja chcąc nadać przesyłkę do Republika Czeska - nie jest konieczna!
Oferujemy możliwość śledzenia przesyłki do Republika Czeska "w czasie rzeczywistym"
Oferujemy możliwość śledzenia przesyłki do Republika Czeska "w czasie rzeczywistym"
Oferujemy usługi transportowe na całym świecie
Oferujemy usługi transportowe na całym świecie
Gwarancja najlepszej ceny
Gwarancja najlepszej ceny
Wszystkie przesyłki są ubezpieczone
Wszystkie przesyłki są ubezpieczone
Proste jak ABC
Proste jak ABC
Ostatnie 12 lokalizacje(-i), z których paczki wysyłano do kraju Republika Czeska:
 • Wielka Brytania (LONDON) - Republika Czeska (BRNO)
 • Polska (WYSZKÓW) - Republika Czeska (CESKA LIPA)
 • Hiszpania (MALAGA) - Republika Czeska (CESKE BUDEJOVICE)
 • Litwa (KAPENU K) - Republika Czeska (CHEB)
 • Polska (ŁĘCZYCA) - Republika Czeska (CHOCEN)
 • Hiszpania (CASTIL DE CAMPOS) - Republika Czeska (DOBRA VODA U CESKYCH BUDEJOVIC)
 • Polska (RYKI) - Republika Czeska (DOLNI BREZANY)
 • Wielka Brytania (GREENFORD) - Republika Czeska (DOUBRAVA)
 • Hiszpania (BADARAN) - Republika Czeska (DRAHELCICE)
 • Hiszpania (BARCELONA) - Republika Czeska (FRYDLANT NAD OSTRAVICI)
 • Hiszpania (BENIDORM) - Republika Czeska (HAVIROV)
 • Hiszpania (MALAGA) - Republika Czeska (HAVLICKUV BROD)
Ostatnie 4 kraje(-ów), z których paczki wysyłano do kraju Republika Czeska:
Przesyłki do Republika Czeska
Czechy są naszym południowym sąsiadem i ważnym partnerem handlowym. Eksport do Czech utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie. To sprawia, że kurierzy dość często udają się do tego górskiego kraju. Przesyłka z Polski do Czech nie wymaga opłacania cła, gdyż oba kraje należą do Unii Europejskiej. Bliska odległość sprawia, że czas dostawy jest na tej trasie bardzo krótki. Podobnie wygląda to w przypadku wysyłki paczki z Czech do Polski. Jeśli masz w planach nadanie paczki do Czech, zapraszamy do przyjrzenia się naszej oferty i przeczytania naszego regulaminu.
Koszt wysyłki paczki do Czech
Cena dostarczenia paczki do Czech zależy od kilku czynników takich jak jej gabaryty, miejsce nadania oraz miejsce dostarczenia. Przykładowa przesyłka z Warszawy do Pragi o wadze 1 kg i wymiarach 10x10x10 cm oznacza wydatek rzędu 40 złotych netto. Jeśli taką samą paczkę wybierzesz z opcją dostawy ekspresowej, będzie wiązało się to z ceną ponad 90 zł netto. Podane wyżej ceny mogą ulec zmianie, dlatego też radzimy zapoznanie się z bieżącym cennikiem na stronie internetowej. Nasza firma oferuje najtańsze przesyłki do Czech, o czym można się przekonać samemu, zaglądając do naszego cennika.  
Ile trwa dostawa paczki do Czech?
Średnio paczkę do Czech dostarczamy w 4 dni. Paczka ekspresowa dotrze do odbiorcy nawet w 2 dni robocze. W cenie przesyłki zawarta jest także możliwość śledzenia paczki. Status przesyłki aktualizowany jest co 24 godziny.
Czego nie można wysłać w paczce do Czech?
Zwykle przepisy celne krajów należących do Unii Europejskiej nie są rygorystyczne. Tak samo jest w tym przypadku. Przepisy czeskie nie przewidują żadnych ograniczeń celnych. ParcelABC zabrania wysyłania wszelkiego rodzaju towarów niebezpiecznych, zgodnie z europejską umową dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych. Towary te to m.in. broń, amunicja, substancje żrące, łatwopalne, zapalniczki, aerozole, chemikalia rolnicze, pestycydy itp. Ponadto zakazuje się umieszczania w paczkach m.in. alkoholu, papierosów, zwierząt, roślin, pieniędzy, szczątków ludzkich, części ciała, towarów, które łatwo ulegają zepsuciu itd. Więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „Pomoc”.
Fakty o wysyłce do Czech
Czechy są dość popularnym kierunkiem w ParcelABC. Korzystając z usług naszej firmy, paczki do Czech wysłało już 7 osób, w tym 1 firm oraz 6 osób fizycznych. W cenie wysyłki zawarte jest darmowe ubezpieczenie paczki do kwoty 25€. Dzięki naszym partnerom ubezpieczeniowym oferujemy państwu możliwość dodatkowego ubezpieczenia, nawet do kwoty 5000€. Statystycznie ze wszystkich paczek wysyłanych przez nas do południowego sąsiada 6% z nich było ubezpieczonych. Średnia cena ubezpieczenia wynosiła ok. 8 EUR, 9.456 USD, 7.096 GBP, 33.2344 PLN, 263.856 UAH, 562.6872 RUB zł. Z uwagi na to, że Czechy są jednym z naszych sąsiadów, paczka do tego kraju dostarczana jest przeciętnie w 4 dni.
Pakowanie i oznaczanie
Wszystkie informacje odnośnie tego, jak pakować paczki do Czech, znajdują się w sekcji „Pomoc”. Przede wszystkim zalecamy, aby umieścić przedmiot w trwałym pudełku i zabezpieczyć go miękkim materiałem, którym zamortyzuje wstrząsy lub upadek. Niektórych przedmiotów nie trzeba pakować, o czym wspominamy we powyższej zakładce. Nie zapomnij o wydrukowaniu i przyklejeniu listu przewozowego, bez którego kurier może nie przyjąć paczki.